heading

Projecten

Kerkuilentil

Kerkuilentil op Chemelot-terrein te Geleen

Op het terrein van Chemelot realiseerden we kerkuilentillen. In een te slopen gebouw troffen we namelijk een voortplantingsplaats aan van een kerkuil. Daarom bedachten we voor deze soort een goed alternatief. We plaatsten niet één, maar twee kerkuilentillen. Deze bevinden zich aan de rand van een groenstrook, op tientallen meters van het te slopen gebouw én binnen het territorium van het aanwezige koppel.

Duurzame kerkuilentil

De kerkuiltil Noctua is een ontwerp van Faunus Nature Creations en is gebouwd door Bouwbedrijf Wim Nijhuis. De Noctua kerkuiltil is gemaakt van Douglashout en is voorzien van keramische dakpannen. Hierdoor gaan deze objecten heel wat jaren mee. Aan de binnenzijde van de til brachten we een “nestbak” aan. En er zijn balken aanwezig waar kerkuil op kan roesten. Daarnaast is de kerkuiltil voorzien van een invliegopening met een zitplek voor de kerkuilen. Verder is er een toegangsluik, zodat de til ook gemonitord kan worden. Deze kerkuiltillen op industrieterrein Chemelot zijn speciaal op betonnen platen verankerd. Want op deze locatie mocht er niet in de grond gegraven worden. Uiteraard hoeft dit niet en kan een til gewoon in de grond verankerd worden wanneer dit gewenst is.

 

Natuur en industrie hand in hand

Dit project is een prachtig voorbeeld van hoe natuur en industrie hand in hand kunnen gaan. Door maatwerk te leveren en rekening te houden met zowel ecologische als praktische aspecten, helpt Faunus Nature Creations mee aan het beschermen van biodiversiteit. Wil jij ook bijdragen aan het behoud van soorten zoals de kerkuil? Neem dan contact met ons op. We denken graag mee over oplossingen, zoals uilentil Noctua, die aansluiten bij jouw specifieke situatie.

Project details